Astelpaju kui multivitamiin nahahoolduses

looduslik multivitamiin astelpaju

Astelpaju on tõeline Põhjamaade kuld

Astelpaju (Hippophaë Rhamnoides) toimet nahale on uurinud sajad teadlased üle kogu maailma ning astelpaju väärtuslikkus nahahoolduses ei tohiks jätta kedagi ükskõikseks. Ka meil Eestis on palju neid, kes astelpaju positiivset mõju oma tervise ja nahahoolduse heaks on omal nahal kogenud ja isegi ka ise astelpajusid kasvatavad. Lihtsustatult öelduna on astelpaju ühe oma hüüdnimedest – põhjamaade kuld – auga välja teeninud.astelpaju on multivitamiin nahahoolduses

Aga milles siis täpsemalt seisnevad astelpaju imelised omadused ja tervistav toime nii nahale kui ka tervisele?

Astelpaju on tõeliselt vitamiini ja toitainete rikas

Astelpajus leidub vitamiine kordades rohkem kui teistes taimedes – näiteks on astelpajus A-vitamiini 3x rohkem kui porgandites, C-Vitamiini 10x rohkem kui apelsinides ning E-vitamiini 4x rohkem kui päevalilleseemnetes. See on ka üks põhjustest, miks on astelpaju eriti intensiivse toimega just nahahoolduses – just A,C ja E vitamiinid on aluseks meie naha nooruslikkusele ja selle säilitamisele.

A-vitamiini on astelpajus oluliselt rohkem kui porgandis

A-vitamiin aitab kiirendada naharakkude jagunemist, suurendab ka naha elastsust ja paksust, aitab leevendada päikesest tingitud kahjustusi, ning vähendab UV-kiirgusest põhjustatud kortsude teket ning reguleerib keratiini tootmist. A-vitamiin on vajalik naha taastamiseks ja paranemiseks, selle puudus võib muuta naha kuivaks ja kestendavaks.

astelpajus on palju a-vitamiini

C-vitamiini on astelpajus kordades rohkem kui apelsinis, kiivis ja brokolis

C-vitamiin on tugev antioksüdant, mis on hädavajalik kollageeni tootmiseks nahas – kollageen on naha koostises üks põhivalke, mille vähenemine on otseselt seotud vananemise ja kortsude tekkega. Kuna C-vitamiin reguleerib ka naha pigmentatsiooni, siis on see väga efektiivne vähendamaks pigmendilaike (nn maksaplekke).C-vitamiini on astelpajus oluliselt rohkem kui teistes viljades

E-vitamiini on astelpajus pea samaväärselt kui kõige E-vitamiini rikkamas taimses õlis nisuiduõlis

E-vitamiin on tõeliselt oluline just naha elastsust silmas pidades – see tugevdab naha loomulikke kaitsefunktsioone ja kaitseb ka selle liigse kuivuse eest. Väga nahka pehmendav ja hooldav, toimib loodusliku antioksüdandina, mis kaitseb nahka vabade radikaalide (ehk lihtsustatult öelduna saastunud keskkonnast tingitud naha enneaegse vananemise) eest.

astelpaju on e-vitamiinirikas

Lisaks iluvitamiinidele A,C & E on astelpaju äärmiselt toitainerikas

Astelpajus on lisaks nn iluvitamiinidele ka ohtralt B-grupi vitamiine, karotenoide, flavonoide, fenoole, mineraalaineid, man­gaani, boori, räni ja pektiini ning ka asenda­matuid rasvhappeid oomega 3, 6, 7 ja 9. Kuid lisaks leidub astelpajus leidub ka 15 mikroelementi, sealjuures raud, magneesium, mangaan, boor, väävel, alumiinium, räni ja titaan.

Astelpaju vilju, mahla, lehti, koort ja seemnetest saadud õli on ravivahendina tegelikult tarvitatud iidsetest aegadest alates.

Astelpaju toime nahale

[list3]

  • kiirendab naha uuenemist
  • kaitseb keskkonnakahjustuste ja enneaegse vananemise eest
  • vähendab põletikulisi protsesse
  • vähendab kolesterooli
  • tugevdab immuunsust
  • parandab vereringet ja annab energiat
  • aitab võidelda viiruste ja infektsioonidega
  • aitab haavadel ja nahakahjustusel paraneda

[/list3]

Astelpaju on kui kontsentreeritud multivitamiin su naha ja tervise heaks.

Tutvu BIO2YOU astelpaju baasil näo-, keha- ja tervisetoodetega e-poes

0 kommentaari

Lisa kommentaar

Soovid ka kommeteerida?
Lisa oma arvamus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga